עמותת מחוברים לחיים


התנדבות קהילתית


עמותת מחוברים לחיים
ועמותת גיבורים קטניםדדו צורי, משקיע את מיטב זמנו בהתנדבות מלאה למען הקהילה. כיום הוא ממקימי עמותת מחוברים לחיים, המטפלת בילדים בעלי פיגור, אוטיזם, הפרעות התנהגותיות ובעיות נפשיות. לפני כן שימש דדו כיו"ר עמותת 'גיבורים קטנים' במשך 10 שנים.

עד שנת 2014 שימש דדו כיו"ר עמותת "גיבורים קטנים" שנוסדה כעמותה חברתית בשנת 2001. גיבורים קטנים הוכרזה בשנת העשור לקיומה כתנועה חברתית המבוססת כולה, על פעילות התנדבותית בקרב ילדי החינוך המיוחד, הסובלים ממוגבלות שכלית.


עד כה לקחו חלק בפעילויות העמותה אלפי ילדים, אך אירוע אחד נוגע ללב לא יישכחו מתנדבי העמותה לעולם

באחת המפעילויות הגיע האוטובוס של הילדים בעלי הפרעות ההתנהגות לבית הספר של ילדי החינוך המיוחד כדי להתחיל את יום הפעילות יחד, אך אחד הילדים מבית הספר סירב בותקף להשתתף בפעילות. מצב זה נגע ללב אחד החונכים, שירד מהאוטובוס חיבק את הילד ושכנע אותו להצטרף לפעילות.


הייחוד של העמותה הוא השילוב בין ילדים בעלי הפrעות התנהגותיות עם ילדים בעלי הפיגור. "זה בהחלט מרגש לראות", אומר דדו, " כיצד הילידם בעלי הפרעות ההתנהגות חונכים את הילדים בעלי הפיגור השכלי, מחבקים אותם ותומכים בהם. נראה שכאשר נותנים לילד הזמדנות לקחת אחראיות הוא עושה זאת מכל הלב. התוצאות מצביעות על שיפור ניקר גם בקרב האוטיסטים ובמיוחד בקרב הילדים עם ההפרעות ההתנהגותיות הקשות".

 

עושים
חייםבמסגרת עמותת 'מחוברים לחיים', דואגים המתנדבים להוציא את הילדים לטיולי ג'יפים, לערוך להם ימי כייף

בר\בת מצווה בכותל המערבי בירושלים, הפנינג ענק בנמל ת"א, הקלטות באולפני מוזיקה ודואגים לרווחתם. לדף הפייסבוק של העמותה